Bir Psikolog Tüm Anne Babaların Takip Etmesi Gereken 3 Dakikalık Bir Kuralı Açıkladı


Artık gelişen ülke ekonomilerinde en çok dikkati çeken durum Hem Annenin hemde Babanın artık iş hayatına girmesiyle beraber çocuklarımızla fazla ilgilenememek onlara daha yakın olamamak gibi durumlarla karşı karşıya kaldığımız gerçeği. Peki Çocuğunuzla işten sonra ne kadar zaman harcıyorsunuz? Teknik olarak, sadece onlar için akşam yemeği pişirmek için yaklaşık 30 dakikaya ihtiyacımız var, bir kitap okumak için yaklaşık 15 dakika ve iyi geceler öpmek için bir dakika. Bununla birlikte, uzmanlara göre, tüm bu dönemlerin arasında, günün en önemli 3 dakikası var. Psikolog Nataliya Sirotich 3 dakikalık kuralı açıkladı ve ona göre, eğer bu kurala uyuyorsanız, çocuğunuzun gençken bile güvenini kazanacaksınız.

3 dakika kuralı :Bu kural çocuğunuzu her gün uzun bir süredir görmediğiniz gibi bir araya gelmeniz gerektiğini söyler (mağazada iken 5 dakika boyunca birbirinizi görmemiş olsanız bile).Ayrıca, çocuğun gözleri ile aynı seviyede olmak ve çocuğa 3 dakika sarılmak ve kaçarken neler olduğunu sormak çok önemlidir. Çocuğunuzu anaokulundan, okuldan veya işten eve döndüğünüzde bu kuralı izlemek özellikle önemlidir. Neden gerekli : Psikoloğa göre, çocuğunuzu gördükten sonraki ilk dakikalarda, hatırlayabilecekleri bilgileri size söylerler.Çocuğun karakterine bağlı olarak 3 dakikalık kuralı göz ardı etmenin sonuçları değişebilir. Ebeveynlere her şeyi çok önemli şeylerden ve zaman içinde konuşamayacaklarını söyleme şansına sahip olmayan biri, bazı gerçekler onlar hakkında konuşmak için yeterince önemli görünmeyecek. Bu durumda, ebeveynler çok önemli şeyleri kaçırabilirler.Diğer çocuklar bütün akşam konuşmaya devam edecekler, her zaman yeni gerçekleri hatırlayacaklar ve sonunda tam bir hikayeye sahip olacaklar. Böyle bir çocuğun ebeveynleri de pek çok şey duyma riskine sahiptir, çünkü onlar için konuşan bir çocuk sonunda arka plan gürültüsüne dönüşür.

Ek öneriler :3 dakikalık kuralın çocuğunuzla günde sadece 3 dakika harcamamanız gerektiği anlamına gelmediğini unutmamak önemlidir. Bu, çocuğunuz size anlatmak için önemli olan her şeyi duyduğunuzdan emin olmak için, çocuğunuzla tanıştıktan hemen sonra 3 dakika geçirmeniz gerektiği anlamına gelir.Ayrıca, çocuğunuzla tam bir anlayış seviyesine ulaşmak için, bu önerileri psikologlardan da takip edebilirsiniz :Siz ve çocuğun birlikte ilgileneceği bir şey yapmak için her gün biraz zaman ayırın.Çocuklarınızın onları duyduğunuzu anlamasına izin verin. Örneğin, her şeyi doğru anladığınızdan emin olmak için çocuğunuzdan duyduğunuz bilgileri tekrarlayabilirsiniz.
Sahte heyecanı gösterme: Birazdan sohbete geri dön, seninle ne konuştuğunu hatırladığını bilmelerine izin ver.Sizin için tamamen açık bir şey hakkında olsalar bile, uzun ve yararsız argümanlardan kaçının. Sadece çocuğuna söyle, “Tamam, benimle aynı fikirde olmadığını anlıyorum.”Zamanını çocuğunuzla nasıl geçiriyorsunuz? Belki sezgisel bir seviyede 3 dakikalık kuralı takip edersiniz ve her zaman söyleyecekleri her şeyi dinlersiniz? Aslında verilen süre o kadar kısa ki şuan okuyunca bunda ne var diye düşünmeye başladınız değil mi? peki hemen denemeye ne dersiniz . Bu konuyla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı rica edeceğiz .

Comments

comments

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık Oldum Aşık Oldum
0
Aşık Oldum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
1
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Psikolog Tüm Anne Babaların Takip Etmesi Gereken 3 Dakikalık Bir Kuralı Açıkladı

Choose A Format
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format